Pronásledování

Význam/symbolika

<< Zpět na výklad snů

Vypadá to, že máte obavu z něčeho ve vašem životě a to něco vnímáte jako ohrožující. Velmi často bývá pravidlem, že člověk ve snu utíká před někým, kdo ho pronásleduje, aniž by tušil, že pronásledovatelem si je on sám. Protože stejně jako v jiných snech, i tady záleží na povaze/vlastnostech dotyčné osoby – pronásledovatele.

Pozn.: Víc informací k výkladu snů najdete v mém snáři. A částečně v tomto článku.

Opět tu platí pravidlo, že vlastnosti dané osoby – pronásledovatele si musíme vztáhnout k sobě – neboli, že se jedná o naše vlastnosti, na které pronásledovatel poukazuje.

Pokud nevíme, kdo oním pronásledovatelem je, možná se nás snaží dohnat naše vlastní já, které nám tím chce jenom naznačit, že má pro nás něco důležitého. A pokud to přijmeme, bude se nám žít líp, protože získáme vnitřně něco pro nás podstatného.

Někdy je nejlepším řešením nechat se chytit, protože jedině tak zjistíme kdo a co nás pronásleduje. Doporučuji nebát se smrti (ve snu). I když náš dotyčný dožene a usmrtí, řečí snu jde o pozitivní zprávu: nějaká skutečnost nebo vlastnost nás v životě „pronásleduje“ a my se jí bráníme přijmout (utíkáme). Jakmile nás ale dožene, my tuto skutečnost přijmeme (dohnala nás) a tím nějaká již nepotřebná část našeho já umře (smrt ve snu) a zrodí se nová a jiná část naší osobnosti. Něco jsme přijali (smířili se s tím) a tím pádem nás to osvobodilo a už tomu nadále nemusíme věnovat pozornost. Je to dlouhé, já vím, ale snad chápete 🙂

Pakliže pronásledujete něco/někoho ve snu vy, může se jednat o něco, po čem toužíte, ale nejste schopni toho dosáhnout (nejste připraveni, není to určeno pro vás…). Podařilo se chytit? Pak zřejmě dosáhnete toho, po čem už nějakou dobu „pasete“.


Při výkladu je potřeba vždy postupovat podle všech dostupných informací, tedy co se ve snu odehrává, jaké děje a osoby předcházejí/následují, co děláte ve snu vy atd.


Výklady snů včetně návodu, jak při výkladu postupovat, najdete také v knize Zdálo se mi… snář pro každého.

Zanechte komentář