Koronavirus: pravda o mutaci Delta

Protože si lidé už pomalu zvykají na neustálé zprávy (dalo by se říct přímo „vymývání mozku“) o koronaviru a jeho nebezpečí, přišla hlavní média a „odborníci“ s něčím neokoukaným – mutací Delta. Tato mutace koronaviru měla být objevena v Indii a prý je mnohem nakažlivější, než mutace předchozí. A proto bychom se měli nechat všichni očkovat, i když podle „odborníků“ na tuto mutaci zřejmě vakcíny nemusí být tolik účinné.

Zkusme nechat stranou všechny osobní pocity a názory a podívejme se na řeč čísel, která nám o mutaci Delta snad prozradí víc. A hlavně nezaujatě.

Podle dat a zdrojů, z nichž vycházím (odkazy najdete na konci článku), není koronavirus v mutaci Delta ani smrtelnější, ani nakažlivější – ne víc, než jiné mutace, např. chřipka. To, že média a „odborníci“ tvrdí něco jiného, to je věc druhá. Sám si pamatuji, jak nám to samé tvrdili (rozumějte strašili nás) o předchozích objevených mutacích koronaviru: Alfa (Británie), Beta (Jižní Afrika) i Gama (Brazílie). A nyní nově také Delta (Indie).

Ačkoliv to může podle médií vypadat, že v Indii umírají jak na běžícím páse, podle čísel má Indie jednu z nejnižších úmrtností.

Počet úmrtí na COVID-19 na 1 milion obyvatel (k 7.6.2021)

Na obrázku je vidět, že Indie je se svou úmrtností na COVID-19 daleko pod evropskými zeměmi i pod Amerikou. V Indii zemře na COVID-19 „jen“ 255 osob z milionu obyvatel, zatímco u nás 2 817 osob z jednoho milionu obyvatel.

Indie má dokonce nižší úmrtnost než Izrael. Počtem COVID úmrtí se navíc blíží Finsku. A Finsko, jak známo, se s „pandemií“ vypořádalo po svém a velice dobře.

Budeme-li se ptát, jak se to stalo, že Indie má tak nízkou úmrtnost na COVID-19, zjistíme, že očkováním to není, neboť v Indii je očkováno méně než 15% lidí, naopak 40% Čechů, 50% Američanů a 60% Britů dostalo alespoň jednu dávku vakcíny. A jsou na tom s úmrtími daleko hůře. Ponechme teď stranou, kolik úmrtí způsobila samotná vakcína.

Procentuální podíl lidí, kteří dostali alespoň jednu dávku vakcíny proti COVID-19

Vraťme se k mutaci Delta.

Britské ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo 18. června data o úmrtnosti jednotlivých mutací koronaviru. Data se samozřejmě vztahují k Velké Británii.

Míra úmrtnosti jednotlivých variant COVID-19 v Anglii (ke 14.6.2021)

Z tabulky vyplývá, že mutace Alfa má z počtu potvrzených nakažených (218 332) a z počtu možných nakažených (5 689) celkovou úmrtnost 4 259, tedy 1,9%.

Mutace Delta má pak míru úmrtnosti 0,12% (73 mrtvých z celkových 60 655 nakažených).

Pokud data porovnáme s úmrtností na sezónní chřipku, vyjde nám, že úmrtnost mutace Delta je přibližně stejná jako u chřipky (chřipka má v různých státech různou míru úmrtnosti – nejčastěji mezi 0,1% a 0,3%).
(https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6815659/)

Vypadá to, že koronavirus jednoduše mutuje a vyvíjí se. Tak, jako každý virus. Stal se tak více nakažlivým, ale méně smrtícím.

A za to nemohou žádné roušky ani respirátory, není to díky očkování, není to díky lockdownům. Je to přirozený vývoj a kolektivní imunita lidí.

Ještě si doplňme informaci o počtu úmrtí na mutaci Delta u očkovaných a neočkovaných.

Počet úmrtí v Anglii na mutaci Delta u očkovaných a neočkovaných (od 1.2. do 14.6.2021)

Z tabulky lze vyčíst, že v Anglii zemřelo na koronavirus v mutaci Delta 34 neočkovaných lidí, versus 37 očkovaných (1 člověk zemřel méně než 21 dní po první očkovací dávce, 10 jich zemřelo více než 21 dní po první očkovací dávce a 26 jich zemřelo více než 14 dní po druhé očkovací dávce).

Dobrou zprávou tedy je, že lidé si postupně vybudovali kolektivní imunitu a virus tak představuje čím dál menší nebezpečí.

Špatnou zprávou je, že po písmeni Delta je v řecké abecedě ještě spousta dalších písmen a tím pádem i spousta dalších možností, jak strašit lidi (rozumějte vydělávat na jejich obavě o své zdraví).


Zdroje:
https://www.theblaze.com/op-ed/horowitz-the-delta-deception-new-covid-variant-might-be-less-deadly
https://www.theblaze.com/op-ed/horowitz-the-censorship-of-ivermectin-is-the-biggest-story-of-covid
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/997414/Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_16.pdf
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6815659/

Zanechte komentář