Karma: co to je a jak funguje v praxi I: Sobectví

<< Přejít zpět na obsah seriálu

Poznámka na začátek: všechny příběhy byly získány od osob během jejich terapií, kdy byly v hluboké hypnóze – tranzu, tedy ve stavu, kdy je „odpojeno“ vědomí a je tak možné komunikovat s podvědomím – lidskou duší.


Carol

První příběh je trochu spletitý, snažil jsem se ho vyložit tak, abyste vy, čtenáři, pochopili souslednost a vliv karmy. Pokud vám něco nebude jasné, zanechte prosím komentář pod článkem.

Minulý život na Divokém západě

Carol se při terapii přenesla do typického starého westernového městečka: dřevěné stavby, prašné ulice atd. Živila se jako švadlena, ale nebavilo jí to, protože ji ubíjela jednotvárnost. Nebyla v daném městě spokojená, doslova cítila, že tu uvízla. Chtěla žít někde jinde, ale nebylo kde, neboť každé další město bylo neskutečně daleko.

Žila sama se svou malou dcerou. Její manžel přišel o život při explozi při stavbě železnice. Protože neměla jak z této situace uniknout, nezbývalo jí, než dál pracovat jako švadlena, aby uživila sebe a svou dceru, kterou milovala.

Předminulý život v Anglii/Irsku – příčina problému

Poté se přenesla do jiného času, konkrétně do doby staré Anglie či Irska, zřejmě někam do období let 1880. Byla mladou dívkou (kolem 20 let), a měla namířeno do hospody. V hospodě hrála hudba, lidé popíjeli, bavili se, vyprávěli si vtipy a smáli se a všeobecně si všichni užívali po namáhavé dřině.

Jejím povoláním bylo dělat společnici mužům. „Poskytuji laskavosti mužům, a oni mě mají rádi. Mají mě opravdu hodně rádi. Na tomhle místě trávím většinu svého času. Jsem tím, kým jsem.“ Ráda si užívala život bez odpovědnosti a bez jakýchkoliv obav. „Nahoře v patře mám byt, moc času v něm ale netrávím, většinou jsem tady dole. Jsem tu sama za sebe, dokážu se o sebe postarat. Tancuji s muži, bavíme se a… Mají mě rádi, poskytují mi laskavosti a já na oplátku poskytuji laskavosti jim. Dávají mi peníze a starají se o mě, protože jim na mě upřímně a opravdu záleží – vidí ve mně lidskou bytost.“

Poté se Carol opět posunula v čase – do dne její smrti.

„Byla jsem zavražděna. Nedožila jsem se vysokého věku.“ Vše se odehrálo v jejím bytě nad hospodou. Právě když spala, uškrtil ji nějaký muž. „Žárlil na někoho, s kým mě viděl, proto mě zabil. Už předtím jsme spolu chodili a on věděl kdo jsem a čím se živím. A to bylo něco, co nedokázal unést. Byl velice rozzuřený, protože nechtěl, abych takhle dál žila, já ale byla spokojená a nechtěla jsem se usadit a žít jen s jedním člověkem. Žila jsem si dobře, byla jsem šťastná. Nechtěla jsem opustit můj styl života a přátele v něm.“

Poté Carol popisuje, co viděla, když opustila fyzické tělo. „Byl zahanbený, cítil se hrozně. Bylo mu to líto, ale už bylo pozdě vzít to zpět. Vidím ho, jak se sklání nad mým tělem a brečí a vzlyká. Je mu to tak líto. Ví, že udělal obrovskou chybu.“

Poté se Dolores Carol zeptala, co si z tohoto života odnesla (ponaučení).

„Být zodpovědná ve vztazích a v tom, komu projevuji náklonnost. Užívala jsem si to, ale teď vidím, kam to vedlo. Lidé byli žárliví, naštvaní… a mě to stálo život. Byla jsem mladá, hezká a pak mrtvá. Necítila jsem hanbu, prostě jsem nějaká byla a nějak žila.“

Pokud uvedeme tyto dva životy do časové souslednosti, pak první byl život v Irsku/Anglii, kde byla tato žena zavražděna, a následně se stala v dalším životě švadlenou kdesi na Divokém západě, kde přišla o manžela, a byla tak nucena nemyslet na sebe, ale na druhé (na dceru). To byla lekce, která vzešla z předchozího života, kde Carol myslela jen na sebe. Zjistila, jak moc může zranit druhé tím, co dělá.

Současnost

Nyní se dostáváme k současnému životu Carol. V tom je Carol lesbička a má přítelkyni Michelle, s níž se rozchází, protože je na obzoru nová partnerka. Tato nová partnerka (Deb) je ona duše, která byla její malou dcerou v době Divokého západu.

Nabízí se otázka, proč tu tedy byla Michelle (bývalá partnerka), když měl přijít někdo jiný. Michelle tu byla proto, že se v jednom z předchozích životů s Carol potkaly v Evropě. Carol byla mladý chlapec a velmi nadaný student, který výborně hrál na housle. Michelle byla jejím učitelem a byla na ni velice přísná a tvrdá. Kritizovala a tlačila na Carol tolik, že to mělo fatální vliv na její sebedůvěru. Michelle to dělala úmyslně, protože žárlila na její talent.

Proto spolu byly Carol a Michelle v současném životě, aby Michelle pomohla Carol získat zpět sebedůvěru. Jakmile se to podařilo, karmická „smlouva“ pozbyla platnosti a obě dvě se mohly rozejít, každá svou cestou. Bylo to potřeba, protože nyní je na řadě Deb (duše malé holčičky z dob Divokého západu, která je nyní vtělená do dospělé dívky).


Doufám, že jste se neztratili, každý takovýto příběh je totiž velice zajímavý. Navíc by vám měl pomoct lépe pochopit, co to karma je, proč tu je a jak složité a propletené všechno ve výsledku bývá.
Pokud vás příběh zaujal, můžete se těšit na další. Máte-li k tématu nějaký dotaz, napište ho prosím do komentářů níž.

1 Response

 1. Jiří napsal:

  Dobrý den. Moc mne zaujala vaše stránka a již delší dobu pozoruji zajímavé věci v mém životě.

  Nyní jsem si přečetl článek karma: sobectví.
  A…

  Když jsme se s bývalou přítelkyní (již skoro rok nejsme spolu) poznali, spousta lidí mi říkalo, že se ke mě nehodí. Ale něco nás k sobě táhlo. Já byl showman a ona tichá myška. Je inteligentní, ale měla tehdy nízké sebevědomí. Já měl sny, ale neměl jsem odvahu. Díky ní, jsem se ale začal cítit silný a ona začala nabírat na sebevědomí. Místo toho abych zkusil vycestovat, či si našel prestižní práci, vybral jsem si být s ní a počkat, až si vše dodělá a spolu dále pokračovat. Studovala, tak jsem na ní čekal, až vše dodělá. Dělal jsem práce, které mě nebavili, jelikož jsem se nechtěl vázat, když stejně chceme jinam. Spolu jsme mimo mou práci a její školu organizovali akce a ona měla pod sebou bufet. Pak jsem si ale, začal myslet, že vím co je je pro ní dobré a radil jí ať jde na maturitu, ať si zkusí make-up, ať si udělá řidičák, ať nadále nedělá číšníci a zkusí lepší pozici ve firmě kde jsem už já pracoval (chtěla rok pracovat v Česku, aby měl podporu při těhotenství. Vždy ze začátku řekla, že to asi není pro ní, ale pak byla moc ráda, že to zkusila.
  Pak ale přišel covid. Byli jsme stále spolu (až moc) a mě se začli honit hlavou myšlenky. Že chci od života více, ale nevím jak na to a že pokud s ní založím rodinu nevím zda to zvládnu. Spousta pochyb s kterými jsem neuměl pracovat.
  Pak přišel rozchod, na kterém jsme se shodli. Delší dobu jsem cítil, že se musí něco stát a v ten moment mi rozchod připadal jako znamení.
  Po rozchodu (po fázi smutku) jsem na sobě začal pracovat – zhubl jsem, dal si záležet na vzhledu, vystupování, začal jsem číst knihy o seberozvoji, uvědomil si priority (teď budu měnit práci). Mezi tím jsme oba stále vídali časy typu 14:14, 22:22 (takto jsem našel vaší stránku) Ona si našla kluka, ale v jeden moment mě kontaktovala (po šesti měsících). Řekli jsme si, že na to půjdem pomalu. Měsíc jsme si psali, volali. Ona mezitím stále bydlela u něj, ale navštěvovala mě. Pak přijela a řekla, že mě miluje a už mě nikdy neopustí. Ještě ten den se kompletně nastěhovala zpátky ke mě. Vše bylo fajn, žádná hádka a řekli jsme si, že budeme hodně mluvit. Druhý den jsem se vrátil z práce a byla pryč. Zase u něj. Již je to asi 2 měsíce co je s ním. Já si teď užívám život plnými doušky a koukám na svět jinýma očima.

  Pokud jste dočetl až sem, jsem moc rád.
  Moc mě zajímá co si o tom myslíte. Zda jsme spolu byli, jen proto, že jsme se potřebovali. Protože ona mi teď děkuje za sebevědomí, které semnou dostala a já jsem rád za tu lekci, kterou mi dala a mě probrala k životu. Ale stále mám pocit, že nás k sobě něco táhne.
  Další zajímavostí je – často když na ní upřímně myslím, objeví se na hodinách číslo 7 a až moc často všude vidím buď číslo 37 nebo 73 (SPZ, čas, atd.) v momentě když si zrovna kladu otázku zda o ní bojovat a zda budeme někdy zase spolu. I když na ní často myslím, jsem teď vlastně šťastný a ona zřejmě také.
  Neumím si to vysvětlit a nevím jak to chápat… Umíte mi prosím poradit ? Děkuji
  Hudeček

Zanechte komentář