Karma: co to je a jak funguje v praxi I: Sobectví

<< Přejít zpět na obsah seriálu

Poznámka na začátek: všechny příběhy byly získány od osob během jejich terapií, kdy byly v hluboké hypnóze – tranzu, tedy ve stavu, kdy je „odpojeno“ vědomí a je tak možné komunikovat s podvědomím – lidskou duší.


Carol

První příběh je trochu spletitý, snažil jsem se ho vyložit tak, abyste vy, čtenáři, pochopili souslednost a vliv karmy. Pokud vám něco nebude jasné, zanechte prosím komentář pod článkem.

Minulý život na Divokém západě

Carol se při terapii přenesla do typického starého westernového městečka: dřevěné stavby, prašné ulice atd. Živila se jako švadlena, ale nebavilo jí to, protože ji ubíjela jednotvárnost. Nebyla v daném městě spokojená, doslova cítila, že tu uvízla. Chtěla žít někde jinde, ale nebylo kde, neboť každé další město bylo neskutečně daleko.

Žila sama se svou malou dcerou. Její manžel přišel o život při explozi při stavbě železnice. Protože neměla jak z této situace uniknout, nezbývalo jí, než dál pracovat jako švadlena, aby uživila sebe a svou dceru, kterou milovala.

Předminulý život v Anglii/Irsku – příčina problému

Poté se přenesla do jiného času, konkrétně do doby staré Anglie či Irska, zřejmě někam do období let 1880. Byla mladou dívkou (kolem 20 let), a měla namířeno do hospody. V hospodě hrála hudba, lidé popíjeli, bavili se, vyprávěli si vtipy a smáli se a všeobecně si všichni užívali po namáhavé dřině.

Jejím povoláním bylo dělat společnici mužům. „Poskytuji laskavosti mužům, a oni mě mají rádi. Mají mě opravdu hodně rádi. Na tomhle místě trávím většinu svého času. Jsem tím, kým jsem.“ Ráda si užívala život bez odpovědnosti a bez jakýchkoliv obav. „Nahoře v patře mám byt, moc času v něm ale netrávím, většinou jsem tady dole. Jsem tu sama za sebe, dokážu se o sebe postarat. Tancuji s muži, bavíme se a… Mají mě rádi, poskytují mi laskavosti a já na oplátku poskytuji laskavosti jim. Dávají mi peníze a starají se o mě, protože jim na mě upřímně a opravdu záleží – vidí ve mně lidskou bytost.“

Poté se Carol opět posunula v čase – do dne její smrti.

„Byla jsem zavražděna. Nedožila jsem se vysokého věku.“ Vše se odehrálo v jejím bytě nad hospodou. Právě když spala, uškrtil ji nějaký muž. „Žárlil na někoho, s kým mě viděl, proto mě zabil. Už předtím jsme spolu chodili a on věděl kdo jsem a čím se živím. A to bylo něco, co nedokázal unést. Byl velice rozzuřený, protože nechtěl, abych takhle dál žila, já ale byla spokojená a nechtěla jsem se usadit a žít jen s jedním člověkem. Žila jsem si dobře, byla jsem šťastná. Nechtěla jsem opustit můj styl života a přátele v něm.“

Poté Carol popisuje, co viděla, když opustila fyzické tělo. „Byl zahanbený, cítil se hrozně. Bylo mu to líto, ale už bylo pozdě vzít to zpět. Vidím ho, jak se sklání nad mým tělem a brečí a vzlyká. Je mu to tak líto. Ví, že udělal obrovskou chybu.“

Poté se Dolores Carol zeptala, co si z tohoto života odnesla (ponaučení).

„Být zodpovědná ve vztazích a v tom, komu projevuji náklonnost. Užívala jsem si to, ale teď vidím, kam to vedlo. Lidé byli žárliví, naštvaní… a mě to stálo život. Byla jsem mladá, hezká a pak mrtvá. Necítila jsem hanbu, prostě jsem nějaká byla a nějak žila.“

Pokud uvedeme tyto dva životy do časové souslednosti, pak první byl život v Irsku/Anglii, kde byla tato žena zavražděna, a následně se stala v dalším životě švadlenou kdesi na Divokém západě, kde přišla o manžela, a byla tak nucena nemyslet na sebe, ale na druhé (na dceru). To byla lekce, která vzešla z předchozího života, kde Carol myslela jen na sebe. Zjistila, jak moc může zranit druhé tím, co dělá.

Současnost

Nyní se dostáváme k současnému životu Carol. V tom je Carol lesbička a má přítelkyni Michelle, s níž se rozchází, protože je na obzoru nová partnerka. Tato nová partnerka (Deb) je ona duše, která byla její malou dcerou v době Divokého západu.

Nabízí se otázka, proč tu tedy byla Michelle (bývalá partnerka), když měl přijít někdo jiný. Michelle tu byla proto, že se v jednom z předchozích životů s Carol potkaly v Evropě. Carol byla mladý chlapec a velmi nadaný student, který výborně hrál na housle. Michelle byla jejím učitelem a byla na ni velice přísná a tvrdá. Kritizovala a tlačila na Carol tolik, že to mělo fatální vliv na její sebedůvěru. Michelle to dělala úmyslně, protože žárlila na její talent.

Proto spolu byly Carol a Michelle v současném životě, aby Michelle pomohla Carol získat zpět sebedůvěru. Jakmile se to podařilo, karmická „smlouva“ pozbyla platnosti a obě dvě se mohly rozejít, každá svou cestou. Bylo to potřeba, protože nyní je na řadě Deb (duše malé holčičky z dob Divokého západu, která je nyní vtělená do dospělé dívky).


Doufám, že jste se neztratili, každý takovýto příběh je totiž velice zajímavý. Navíc by vám měl pomoct lépe pochopit, co to karma je, proč tu je a jak složité a propletené všechno ve výsledku bývá.
Pokud vás příběh zaujal, můžete se těšit na další. Máte-li k tématu nějaký dotaz, napište ho prosím do komentářů níž.

Zanechte komentář