12 vlastností, které dělají Blížence výjimečnými

Blizenci
Blizenci
Blíženci

S lidmi narozenými ve znamení Blíženců si určitě spojujeme některé vlastnosti, nicméně pár charakterových rysů nemůže nikdy plně vystihnout každou osobu. Zkusme se podívat na 12 vlastností, které by mohly každého zrozeného ve znamení Blíženců činit výjimečným.
Pokud jste sami Blíženci, nebo někoho v tomto znamení znáte, zhodnoťte, jak moc daný text „pasuje“ – jak moc osobnost Blíženců vystihuje.

Datum narození22.5. – 21.6.
Latinský názevGemini
Živelvzduch
PlanetaMerkur
PolaritaYang
KvalitaPohyblivá (význam popsán dále)

Typy znamení podle kvality
Základní znamení jsou Beran, Rak, Váhy a Kozoroh. Tato znamení mají silnou schopnost prosadit se, mají největší zájem na uskutečňování změn a ovlivňování okolí, prosazují změny.

Pevná znamení jsou Býk, Lev, Štír a Vodnář. Tato znamení jsou zdrženlivá a stavějí se na odpor všem zvenčí přicházejícím snahám vměšovat se do jejich života, brání se změnám.

Pohyblivá znamení jsou Blíženci, Panna, Střelec a Ryby. Tato znamení jsou citlivá na vlivy okolního světa. Je pro ně snadné dávat věcem volný průchod a projevují nestálost.

Stručně řečeno, základní znamení změny prosazují, pevná znamení se změnám brání a pohyblivá znamení se o změny vůbec nestarají.

1. Myslí Blíženců neustále proudí nápady a myšlenky

Zrozenci v tomto znamení jsou intelektuálně založení, a možná i z tohoto důvodu neustále zkoumají lidi a místa ve snaze o získání co nejvíc informací. Ovládají důmyslnost a ostrovtip, což se ale může v minutě změnit. Jejich myslí pořád probíhají rozličné myšlenky, nápady a otázky, které neustále vyhodnocují a zvažují. Může za to jejich přirozená zvědavost a rozmanitost zájmů, díky nimž je pro Blížence problém vydržet déle u jedné věci a na ni se soustředit. Pro Blížence není problém „projet“ něco v rychlosti na Wikipedii a pak o tom s vámi zasvěceně debatovat.

2. Blíženci jsou naprosto nezávislí a nelze je ovládat či kontrolovat

Blíženci jsou extrémně nezávislí a spoléhají jen sami na sebe. Proto si v životě rádi hledají svou vlastní cestu, než aby žili v něčím stínu. Nezkrotí je žádná osoba, ani žádná pravidla, nelze jim nic nařizovat, nebo je jakkoliv omezovat, volnost a možnost změny jsou pro Blížence zásadní. Potřebují si vše sami vyzkoušet a zažít na vlastní kůži. Zkuste je omezit nebo nějak „svázat“ a ztratíte je. To samé platí i pokud žijete s Blížencem ve vztahu. V takovém případě je to proto, že si vás Blíženec vybral, ne proto, že by vás potřeboval.

3. Blíženci jsou zatraceně vnímaví a neustále „nasávají“ znalosti

Blíženec je „potvůrka zvědavá“, a proto bez přestávky pozoruje své okolí a získává tak znalosti a vědomosti. Blíženci se rádi učí novým věcem a zažívají věci na vlastní kůži. Proto nikdy nepodceňujte jejich schopnost dostat se až k jádru věci. Blíženci rádi sdílejí jejich myšlenky a vědomosti s ostatními lidmi. Ačkoliv někdy neznají podstatu věci/problému, stejně vám sdělí jejich názor/myšlenky. Proto je někdo může vnímat jako „chytrolíny“.

Dokáží „vyčmuchat“ levárnu, lháře a cokoliv s tím spojeného. A protože jsou k vám upřímní, to samé očekávají i od vás. Proto pozor na to.

4. Blíženci nemají pochopení pro ty, co jen kritizují a nic nedělají

Blíženci nemají nejen pochopení, ale ani trpělivost s lidmi, kteří jen na všem hledají chyby a sami nic neudělají/nedokáží. Dejte si proto pozor, abyste nezněli jak obehraná gramofonová deska.

5. Blíženci nemají sebemenší problém vám říct, co si myslí

Lidé, kteří „drbou“ a pomlouvají Blížence znechucují, nečekejte proto, že by někoho někdy pomlouvali. Místo toho vám Blíženci řeknou jejich názor – a to bez zdlouhavého váhání či přemýšlení. Řeknou vám ho, i když je o to nepožádáte. Pakliže Blíženec začne být tajnůstkářský, víte, že mu na vás záleží. A nebojte se, pravdu se časem i v tomto případě dozvíte.

6. Blíženci umějí podpořit a povzbudit

Pakliže je někdo z jeho přátel nebo milovaných osob v problémech, pozná to dřív, než o tom padne zmínka. V takovém případě udělá podle něj všechno, co je možné a co je potřeba. Vždy ví, co má říct, aby druhou osobu povzbudil a vždy dokáže poskytnout užitečnou radu. Potřebujete-li radu, nebojte se Blíženců zeptat, jsou štědří (ke svým blízkým a přátelům) a nemají problém obětovat tolik času, kolik je nutné. Máte-li za přítele Blížence, můžete si být jisti, že vám vždy kryje záda.

7. Blíženci mohou někdy až nezřízeně flirtovat

Nemohou si pomoct, protože jsou od přírody přátelští a neplácají jen tak „do větru“. Polovinu času stráveného flirtem si ani neuvědomí, že flirtují. Ačkoliv jsou Blíženci flirtováním známí, jakmile se zamilují, zbytek světa pro ně přestane existovat. I když bude muž Blíženec flirtovat, jeho láska a věrnost budou vždy patřit jen jeho vyvolené.

8. Blíženci ukecají kohokoliv

Protože jsou Blíženci zdatní komunikačně, umějí být přesvědčiví (pokud chtějí) a jsou inteligentní, dokáží hovořit s kýmkoliv a kdykoliv. A dokáží ukecat téměř kohokoliv do takřka čehokoliv. A dotyčná „oběť“ si bude myslet, že to byl její nápad.

9. Pokud se Blíženci zaváží ke vztahu, dají do něj všechno

Blíženci se jen tak nezaváží ke vztahu s jednou osobou, ale pokud to udělají, dají do vztahu všechno. Jsou typem milenců, kteří berou buď všechno, nebo nic, a jakmile jsou ve vztahu, jsou věrní. Pokud opravdu milují, milují se vším všudy. Mohou být proto žárliví nebo šílení, jestliže se to však stane, mají pro to vždy nějaký důvod.

10. Blíženec má nespoutaného a dobrodružného ducha

Ať už jde o kariéru, koníček, životní lásku nebo cokoliv jiného… ve všem je Blíženec dobrodružné povahy a rozhodně nepůjde normální a nudnou cestou, jako všichni ostatní. Blíženec potřebuje udržovat změnu tempa a směru, protože jinak se začne velmi rychle nudit. Bude proto zkoušet nové a nové věci a „žíznit“ po životě. Rozhodně nečekejte, že by Blížence „ukolébalo“ cokoliv, co se opakuje – nedejbože rutina! Nuda je Blížencův kryptonit! Možná je pro někoho Blíženec nepředvídatelný, divný či matoucí, ale ne každý je dobrodružné povahy a ne každý má rád změnu.

11. Inteligence ani sarkasmus jim není cizí

Vtipné a bystré poznámky a sarkastické hlášky jsou znakem Blížencova intelektu. Nikdy však neodhalí, co skrývá pod povrchem lidem, kterým nedůvěřuje. Bude s lidmi „hrát hry“, zkoušet hranice, kam až může zajít – a to vše jen proto, aby poznal, kdo je upřímný a kdo to jen předstírá. Až když projdete jeho testem, nechá vás nahlédnout hlouběji do jeho inteligence.

12. Blíženci se dokáží přizpůsobit a vidí svět jinak, než ostatní

Blíženci jsou známí jako jedno z nejvíce přizpůsobivých znamení zvěrokruhu. Přizpůsobí se svému okolí, podmínkám a čemukoliv jinému rychleji, než ostatní znamení. Proto se velmi dobře přizpůsobí i životu samotnému a jeho nečekaným změnám. Pro Blížence je vše jen hra, neboť nic není trvalé a věčné. To jejich mentalitě ostatně vyhovuje, vždyť změna je životní podstatou Blíženců. Dokáží tak vidět obě strany mince (situace).


Znamení zvěrokruhu nám poskytuje základní pohled na naši osobnost.
Pokud vás ale zajímá podrobnější a více konkrétní rozbor vaší osobnosti, je dobré využít numerologický rozbor data narození a jména.
Máte-li zájem, přejděte sem: numerologický rozbor data narození.


Zdroj: Zodiacthing

6 Responses

 1. Inka napsal:

  Jsem blíženec. Máte to dobré, ale něco chybí. Jsme jemní opraváři společnosti. Vnímáme co se děje, a tam,kde je potřeba něco jemně opravit, aby vše lépe fungovalo, lehce zasáhneme. Třeba někdo potřebuje někam odvézt, nemá auto, a víme o někom jiném, kdo tam jede, tak to prvnímu lehce naznačíme, a pokud to nefungujeme, tak to zařídíme jinak. ) Dále Máme v sobě dva, zemního, který si rád s lidmi povídá, a nebeského, který nám přikazuje, a to ve smyslu. – Bavím se ve společnosti. Příjemně, jak jinak. Najednou vnímám Ty jsi tu ještě? Už před 4 vteřinami jsi měla vyběhnout| A tak chudák blíženec se rychle opatrně rozhlédne, aby proboha, mu někdo neříkal Ty už jdeš? a proč? a nemusel něco vysvětlovat nebo vymýšlet nějakou výmluvu, Zatváří se nenápadně, nasadí Merkurovu přilbici neviditelnosti a opánky s křidélky, a vyrazí pryč. Proč a kam? Nikdo neví, třeba má na ulici někoho potkat, nebo sebrat a posunout ježka, nebo, těch možností je spoustu. Peláší si po silnici a cítí velkou vnitřní spokojenost.

  • Honza napsal:

   Čĺánek je spíš brán jako zajímavost, protože osobnost člověka neurčuje jen sluneční znamení, ale mnohem víc. Každý jsme originál 😊

   • Inka napsal:

    Článek mi příjde zajímavý, protože o nás blížencích, povídá i pozitivní vlastnosti. Většinou se člověk dozví jen, že blíženec je povrchní nezajímavý žvanil. Neschopný se soustředit, a jen tak si poletuje, a vlastně ani tak k ničemu moc není. Merkur, bůh zlodějů a obchodníků, no vida, ještě tohle. Jsem blíženec ráda, lidi mě baví, těší mě pozorovat svět. Astrologie mě docela zajímá a docela zajímavé je, porovnat si horoskop rodičů a dětí. Hezký den, Honzo! Inka

 2. Inka napsal:

  Nechcete si povídat o astrologii_? ale to spíš už mimo veřejnost. Kdysi mě zaujala informace o tom, že ve středověku tajili lidé polohu svého ascendentu, protože věřili, že by mohli být magicky zranitelní. Máte slunce v blížencích, nebo ve štíru? Kdysi mi kamarád astrolog záviděl trigon Merkuru a Neptuna. Před mnoha lety jsem jela do Prahy na jednu ze zakládajících schůzí astrologů, Dělnický dům , bylo hodně plno, a pak tam vystoupil starší pán, a ten prohlásil, že pokud chce někdo dělat astrologii dobře, musí se jí věnovat minimálně 8 hod denně, přišlo mi to pravděpodobné, ale život tak zajímavý , pestrý a neprozkoumaný, že jsem vzdala to, věnovat se astrologii profesionálně. Teď je jednodušší to, že počítač vyplivne radix za pár vteřin, žádné zdlouhavé sezení nad tabulkami. Mějte se pěkně Inka

Zanechte komentář