10 znamení, že k vám vaše duše promlouvá

Nanebevstoupení duše

Honba za bohatstvím a štěstím…

V dnešní době se spousta lidí žene za prací, poháněna vidinou bohatství a blahobytu. Pro hromadu nešťastníků je práce navíc smyslem života a jsou schopni jí obětovat cokoliv, včetně rodiny a vlastního zdraví, bohužel.

Denně slýchám a vídám zaklínadla jako „efektivita“, „produktivita“, „seberealizace“, všude kolem je nepřeberné množství „zaručených návodů“ od „na slovo vzatých expertů“ na zbohatnutí, na vyšší produktivitu, lepší vztahy, pořádnou sebedůvěru a na nevím co ještě.

… a spousta „expertů“ a „lektorů“, kteří znají tu jedinou správnou cestu ke štěstí

Základní problém toho všeho je však někde jinde. To vám ale většina „na slovo vzatých expertů“ neřekne, protože to sama neví. Mají jen načtenu spoustu knih, z nichž si vyberou dobře vypadající fráze a ty omílají dokola a vysvětlují je po svém. Případně si vymyslí ještě nějaká svá moudra.

Lidé totiž většinou hledají lepší zítřky, štěstí a bohatsví a lásku všude kolem sebe. Pokud jsou navíc lidé zoufalí, uvěří komukoliv, kdo vypadá, že se vyzná (obzvlášť, když zná „tajemství“ vedoucí k úspěchu a prezentuje se snímky z exotických dovolených, momentkami z párty, fotkami s drahými sportovními auty…).

Člověk je navíc tvor od přírody lenivý a pohodlný a tak spíš uslyší na různé „zkratky“, s jejichž využitím bude mít všechno hned a bez námahy. Pokud chcete, můžete věřit tomu, že lze získat cokoliv okamžitě a bez práce – a pak nezbývá než dobře hledat a vybrat někoho, kdo vám tohle všechno slíbí a pomůže splnit.

Netvrdím, že jsou takoví všichni poradci a lektoři, jsou i lidé, kteří skutečně znají a vědí, mají zkušenosti a dokážou vám pomoct. Při čtení knih a časopisů mám ale bohužel pocit, že lidí, kteří opravdu chtějí a umějí pomoct, je skutečně minimum.

Napadá mě jeden nejmenovaný časopis pro „úspěšné“, jehož vydavatel je úspěšný recyklátor všech rad a mouder. Většina jím zmíněných rad a mouder se zakládá na pravdě, nicméně dané myšlenky jsou často vytrženy z kontextu a vysvětleny naprosto jinak a v důsledku nedávají smysl. To ale nezjistíte, pokud neznáte původní zdroje a původní principy myšlenek.
No a pak se stačí podívat na onoho autora/vydavatele a vnímavější osoby mají jasno…
(napovím: příjmení vydavatele/autora se shoduje s proslaveným italským svůdcem žen)

Buďte proto opatrní a nevěřte každému.

Skutečná cesta za štěstím – cesta podle duše

Jenže základ je začít u sebe. Věřte tomu nebo ne, každý člověk, i vy, i já, má svou duši. A každá duše má svůj plán a svůj úkol, který si do daného života naplánovala. A ne – rozhodně není úkolem duše/smyslem jejího bytí v tomto životě jen pracovat, zbohatnout a válet se na pláži (až na výjimky – to je ale složitější a delší na vysvětlení).

Úkolem duše je vždy něco prožít a zažít, získat zkušenosti, posunout se duchovně výš a rozhodně neškodit ani sobě, ani druhým. Naopak, duše chce z podstaty pomáhat a vytvářet něco užitečného a pěkného. Duše má smysl pro krásu, ne pro peníze. Peníze řeší váš mozek, ne duše. Řečeno ve zkratce (ano, ve skutečnosti je to složitější a mnohem delší na vyprávění).

Duše vs systém

Bohužel, po narození je duše neustále utlačována systémem (výchova, školství, zaměstnání, média, názory přátel atd.) a to tak dlouho a usilovně, až většinou zapomene na své cíle a úkoly a začne se honit za penězi a majetkem. Tzv. sejdete z cesty.

Pokud je duše dostatečně silná, může o sobě začít dávat vědět. Začnete mít pocit, že je něco v nepořádku, případně, že nic nedává smysl. Začnete pochybovat. Pokud u vás něco takového nastalo, přečtěte si prosím následující body. Jestliže se v nich poznáte, pak se radujte, vaše duše se ozývá a vy máte šanci navrátit se na správnou cestu životem. A prožít opravdu šťastný a naplněný život. Stojí to ale nemalé úsilí a práci na sobě samém…

10 znamení, že k vám vaše duše promlouvá

 1. Začínáte si uvědomovat, že všechny ty materiální věci (peníze, majetek) a práce vás nenaplňují a neuspokojují. Docházíte k závěru, že větší radost a naplnění nedosáhnete větším bohatstvím, exotickými dovolenými, hezčím autem nebo větším domem. Ačkoliv si tyto věci užíváte, neshodují se s vaší podstatou (nejsou pro vás ani zdaleka tak důležité).
 2. Někde uvnitř silně prahnete po změně, chcete pomáhat a zmenšit tak utrpení tohoto světa.
 3. Máte pocit, že skrze vás je potřeba něco vyjádřit. Je to nutkání, které se nachází hluboko ve vás. Můžete mít pocit, jako byste něco hledali, ale sami nevíte co to je.
 4. Uvědomujete si, že ačkoliv jsou naše role důležité, toužíte po tom nebýt jimi svazováni a omezováni. Možná se ptáte „Kdo jsem?“ a „Proč tu jsem?“.
 5. Toužíte po smysluplných vztazích. Po takových, které jsou autentické (opravdové) a v nichž budete moct sdílet své skutečné já se stejně smýšlející ženou (nebo mužem, samozřejmě).
 6. Tušíte, že některé věci se musí změnit nebo odejít, abyste se mohli dále vyvíjet a posouvat vpřed. Může se jednat o vztahy, o práci, o vaše omezující přesvědčení, nebo o to, jak trávíte volný čas.
 7. Jste zvídaví a jste nakloněni prohlubování napojení na něco, o čem víte, že vás přesahuje. Začínáte si uvědomovat, že existují jakési „duchovní zákony“ nebo „zákony vesmíru“, ačkoliv možná zatím netušíte, jak do nich proniknut hlouběji.
 8. Zaznamenali jste, že vaše hodnoty se mění a objevují se nové. Zároveň tušíte, že tato změna hodnot bude mít za následek odlišný styl života a změnu priorit.
 9. Můžete se cítit nepohodlně v případě, že jste vtaženi do něčeho neznámého, o čem navíc ani nevíte, jak se to celé vyvine dál.
 10. Máte potřebu žít v souladu s vaším vyšším já (s vaší duší), ačkoliv možná zatím nevíte, jak by takový život měl vypadat.

Duchovno není náboženství

Ještě jedna poznámka závěrem: nepleťte si prosím duchovno s náboženstvím. Náboženství se sice kdysi dávno zakládalo na pravdivých hodnotách, nicméně postupem času bylo určitými osobami u moci přetvořeno tak, aby vytvářelo v lidech strach a hlavním úkolem bylo – a je dodnes – kontrolovat lidi. Vím, že se spousty věřících dotknu, ale náboženství = kontrola a moc (moc = peníze). Náboženství je součást systému, a systém má za úkol vaši duši potlačit.

Proto pokud k vám vaše duše promlouvá, neberte to na lehkou váhu.

2 Responses

 1. rigelle napsal:

  Náboženství = kontrola nemusí platit. Znám jednu rodinu, kde jsou její členové velmi autentičtí a šťastní. Přitom jsou všichni silně věřící. Vybrali si ale z náboženství to lepší, nechávají se jím učit a nenechávají se jím svazovat. Nebo ne víc, než jiní lidé jinými věcmi, spíš možná méně.

  • Honza napsal:

   Ano, souhlasím, že ne vždy to platí. Pak si ale troufnu tvrdit, že ve Vámi zmíněné rodině se pomalu přesouvají od náboženství k duchovnu 😊

Zanechte komentář