Itálie: 99% zemřelých na koronavirus mělo jinou nemoc

virus rouška

Za vším (ne)hledej koronavirus

Více než 99% italů zemřelých na koronavirus byli lidé, kteří trpěli dalšími onemocněními. To uvádí studie provedená národním zdravotním úřadem.
Odkaz na studii zde: https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Report-COVID-2019_17_marzo-v2.pdf (italsky)

Poté, co počet koronavirových úmrtí dosáhl více než 2 500, což je 150% nárůst oproti minulému týdnu, zdravotní úřady začaly procházet data a hledaly jakákoliv vodítka, která by pomohla bojovat s dalším šířením viru.

Vláda premiéra Giuseppe Conteho vyhodnocuje, zda bude nutné prodloužit celonárodní karanténu i po začátku dubna. Itálie má v současnosti více než 31 500 potvrzených případů nákazy.

graf-počet zemřelých v itálii
Graf počtu zemřelých na koronavirus v Itálii rozdělený podle počtu dalších nemocí

Nová studie by mohla poskytnout pochopení toho, proč má Itálie mnohem vyšší míru úmrtnosti (8%), než ostatní země.

Římský ústav prozkoumal zdravotní záznamy kolem 18% koronavirových úmrtí a zjistil, že jen 3 oběti, tedy 0,8% z celkového počtu, netrpěly žádnými jinými chorobami. Téměř polovina obětí trpěla alespoň třemi dalšími chorobami a zhruba čtvrtina měla další 2 nemoci a čtvrtina další 1 nemoc.
(viz graf nahoře)

Více než 75% lidí mělo vysoký krevní tlak, kolem 35% lidí mělo cukrovku a třetina trpěla nemocí srdce.

Graf počtu zemřelých na koronavirus v Itálii rozdělený podle věku

Pozn. ke grafu: Průměrný věk nakažených je 63, ale většina zemřelých je mnohem starší.

Průměrný věk osob zemřelých na koronavirus v Itálii je 79,5. Ke dni 17. 3. činí počet zemřelých mladších 50 let celých 17 osob. Všechny italské oběti mladší 40 let byli muži se závažnými zdravotními problémy.

Ačkoliv úterní uvolněná data ukazují na zpomalení nárůstu nakažených s akutálním nárůstem 12,6%, odlišná studie ukazuje, že Itálie zřejmě podceňuje skutečný počet nakažených, neboť se testují pouze pacienti vykazující symptomy nákazy.

Podle nadace GIMBE by mohlo být virem nakaženo kolem 100 000 italů. To by znamenalo, že by se úmrtnost blížila globálnímu průměru 2%.

Co z toho vyplývá?

Na internetu se začínají množit názory a studie, že většinu „koronavirových“ úmrtí v Itálii nezpůsobil koronavirus jako takový, ale právě další onemocnění, kterými zemřelí lidé trpěli (cukrovka, vysoký krevní tlak, nemoci srdce atd.).

Mnohem závažnější je ale skutečnost, že spoustě nakažených byl podáván lék nazvaný ribavirin, který může snižovat počet červených krvinek (anémie) a tím pádem je život ohrožující pro všechny osoby s nemocemi srdce a kardiovaskulárního systému. Mezi takové nemoci patří i vysoký krevní tlak.

Chápete? Život ohrožující.

Proto není od věci otázka, kolik pacientů bylo zbytečně zabito naordinováním nevhodného léku. Nebo to chcete raději pro klid duše považovat za nehodu či nedopatření?

Mediální bublina

Po přečtení spousty článků od různých investigativních novinářů napříč internetem dojde člověk k závěru, že tu něco hodně smrdí.

Ať už se jedná o nesmyslné a nafouknuté počty obětí údajného koronaviru (nejen v Itálii, ale i v Austrálii, USA a dalších zemích), přes vytváření atmosféry strachu a přes nelogická opatření (uzavření jen některých podniků), až po další nestandardní události, které se v tichosti po celé Evropě odehrávají a málokdo jim věnuje pozornost.

Stačí mít otevřenou mysl a sledovat dění kolem sebe. Pamatujte, že oči uvidí pouze to, co je mysl připravena přijmout.

Přečtěte si také následující názor Milana Vidláka z časopisu Šifra: Virus, který změní svět.

Případně se podívejte na statistiku úmrtí v roce 2020: Statistika: počet úmrtí v roce 2020 (včetně koronaviru).


Zdroj: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-18/99-of-those-who-died-from-virus-had-other-illness-italy-says

Zanechte komentář